BEYAZ YAKA MOTİVASYON ETKİNLİKLERİ

BEYAZ YAKA MOTİVASYON ETKİNLİKLERİ

  Günümüzde kurumsal kimlik altyapısı oluşturan firmalar için şirket içi motivasyon etkinlikleri büyük arz etmektedir. Öyle ki, şirket içi motivasyon etkinliklerinin öneminin bilincinde olan birçok kurumsal firma, çalışanlarının performanslarını artırmaya yönelik düzenlenen etkinliklerin şirket performansını da ciddi düzeyde artırdığını gözlemlemişlerdir. Bilhassa, şirket performansını artırma da hayati önem taşıyan beyaz yaka çalışanlar için sık sık şirket içi motivasyon etkinlikleri düzenlenmesi büyük derecede önem arz etmektedir. Bilhassa ofis ve evden (home office) çalışma ortamının neden olduğu fiziksel dezavantajlar, beyaz yaka çalışanların performans seviyesinin stabil kalmasında yahut düşmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu bağlamda, beyaz yaka çalışanlarının performanslarını artırmaya yönelik şirket içi motivasyon etkinlikleri düzenleyen birçok kurumsal firma, bilhassa fiziksel dezavantajların egale edildiği outdoor aktivitelerle şirket ve çalışanlarının performansını artıracak hayati adımlar atmış olacaktır. Gerek bireysel olarak yeni fikirlerin ortaya çıkmasında gerek de kolektif olarak hareket edilen şirket içi grup çalışmalarında, outdoor aktivitilerin etkisi büyük ölçüde kanıtlanmıştır. Dilerseniz, beyaz yaka çalışanların performansını artıracak outdoor aktivitielere hep birlikte göz atalım..

 Serpme Köy Kahvaltısı..  ( Her ne kadar outdoor aktivite olarak tanımlayamazsak da, grup kaynaşmasının olmazsa olmazı “kahvaltı”dır.. Günün takip eden outdoor aktivitelerine zinde bir vücutla başlamanın püf noktası iştah kabartan bir “köy kahvaltısı” olduğuna şüphe yok! Odun ateşinde demlenen içimizi ısıtan semaver çayını da unutmamak gerek..)

Trekking.. ( “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” realitesinden hareketle Ballıkayalar Kanyon Vadisi boyunca gerçekleşen harika bir doğa yürüyüşü, ofis ortamının verdiği fiziksel handikapların egale edilmesinde “ilk adım” diyebiliriz. Deyim yerindeyse, bölgeyi avucunun içi gibi bilen profesyonel rehber eşliğinde gerçekleşecek bir doğa
yürüyüşü, misafirlerin bölgede ki kuş ve bitki çeşitliliği hakkında yürüyüş süresince harika bilgiler edineceği anlamına geliyor.)

Atv Safari Turu ( Ballıkayaların büyüleyici orman atmosferine giden dar patikalar boyunca gerçekleşen bir safari deneyimi, beyaz yaka çalışanların fiziksel handikaplarını yenip motivasyonlarını artıracak harika bir outdoor aktivite olarak karşımıza çıkıyor. Profesyonel rehber eşliğinde gerçekleşecek safari turu, drone çekimleri ile beraber yakalanan o muhteşem atmosferi yanınızda götürme fırsatı sağlayacak. Tabii, trekking boyunca yardımcı rehber niteliğinde eğitimli dostumuz “paşa” da tur süresince bizlerle olacak..)

Paintball ( Kolektif olarak yapılan takım çalışmalarının şirket performasını artırmada hayati bir önem taşıdığı yadsınamaz. Bu bağlamda, gerek strateji gerektiren konseptiyle beyaz yaka çalışanlarının yeni fikir üretmesinde rol oynayacak, gerek de ekip çalışması ruhu ile çalışanların takım halinde kendilerinin ve çalışma arkadaşlarının
performanslarını tetikleyecek bir oyundan fazlasıdır.. Gerekli tüm ekipmanın tesis tarafından verilmesi, oyun süresince verilen hakem desteği ile beraber drone çekimleri sayesinde kolektif takım çalışmasının meyvelerini izleme fırsatı yakalayabiliriz..)

Zipline ( Beyaz yaka çalışanların motivasyonlarını artırmaya yönelik en heyecan verici outdoor aktivitelerden birisinin de “zipline” serüveni olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Öyle ki, cesaret gerektiren ruhuyla beyaz yaka çalışanların çalışma hayatlarında da hızlı, cesur, ve başarılı kararlar atmasında tetikleyici bir rol oynayacağı gerçeği
yadsınamaz. Ballıkayaların büyüleyici atmosferini ayaklarının altında hissetmek, beyaz yaka çalışanların özgüvenlerini ve motivasyonlarını artırmada büyük bir rol oynayacaktır.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buraya Tıkla, Hemen Ara!
WhatsApp Destek Hattı