Paintball

Paintballda kullanılan malzemeler sırasıyla İşaretleyici / Marker, Tulum, Kask, Eldiven ve Hücum yeleğidir. Paintball’da her oyuncunun yüzünde  kırılmaz camlı özel bir kask ve elinde ise boya topu atan işaretleyici vardır.Bu işaretleyiciler görünümleriyle gerçek tüfekleri andırır. Boya topları ise görünüm olarak misketten farklı değildir, üstleri plastik benzeri malzeme ile kaplı olan boya topu doğa dostudur ve çevreyi kirletmeden kendiliğinden yok olur. Yani doğaya ve insana herhangi bir zararı bulunmamaktadır.Ayrıca giysilerden de ıslak bir bezle dahi kolayca çıkmaktadır. Verilen hücum yeleği ise kamuflaj(tulum) üzerine giyilmektedir.Tüm bedeni koruyan bu ekipmanlarlar ücretsiz olarak işletmemiz tarafından verilmektedir.

Sahamızda karşılıklı şekilde iki kale bulunmaktadır,takımlar oyuna başlamadan önce kalelerinde hazır bir şekilde bulunup düdük sesiyle oyuna başlamaktadır. Oyunun asıl amacı vurulmadan sahanın ortasında bulunan bayrağı almaktır.Bayrağı alan takım sayıyı alıp öne geçmiş olur. Oyun içerisinde herhangi bir bölgede vurulan oyuncu İŞARETLEYİCİYİ BAŞ HİZASININ ÜZERİNE KALDIRIP kendi kalesine geri dönmek zorundadır. 5 metreden daha yakın mesafeden rakibe atış yapmak kurallara aykırıdır.

Oyuncular, oyun başlarken kendi kalelerinin arkasında durmak zorundadır. Oyun hakeminin takım kaptanlarından işaret almasıyla birlikte, dikkat uyarısının ardından düdük sesiyle başlar. 

Oyuncunun vücudunun herhangi bir yerinden el, ayaklar dahil ve taşımakta olduğu ekipmanından (işaretleyici dahil) vurulmasıyla gerçekleşir. Vurulma paintball boya topunun direk temasıyla olup, boya topunun bir engele vurup, dağılıp oyuncuya sıçraması halinde geçersizdir. Paintball boya topu oyuncuya vurup patlamazsa oyuncunun centilmenlik (Fair-Play) gereği hakemi uyarıp ceza bölgesine gitmesi gerekir.

Oyunda belirli bir şekilde vurulan oyuncu, ELLERİNİ ve İŞARETLEYİCİYİ BAŞININ ÜSTÜNE KALDIRIP, kendi kalesine geri döner ve oyuna beklemeden dahil olur. BU ESNADA KASK KESİNLİKLE ÇIKARTILMAMALIDIR.

Eğer oyun içinde herhangi bir oyuncunun boya topu bittiyse, ekstra boya topu almak için, ellerini veya işaretleyiciyi/silahını başının üzerine kaldırarak başhakemin bulunduğu güvenli bölgeye gelir, boya topunu aldıktan sonra aynı şekilde terk ettiği sipere dönerek oyuna dahil olur. Bu oyuncuya herhangi bir oyuncu atış yaparsa CEZA ALIR.

EVET. Sahamız Paintball Federasyonu’nun tavsiye ettiği 14 yaş kuralına uymaktadır.

Maalesef VERİLMİYOR. Ekipmanlar her oyuncu için yıkanıp temizlenmektedir. Ancak ayakkabı hijyen açısından temizlenemediğinden veremiyoruz.

Paintball sahamız toplamda 2.000’m2 dir. Saha düzeni titizlik ile hazırlanmıştır.Çift bayrak
ve tek bayrak düzeninde sahanın tamamı kullanıma açık olduğundan oldukça zevkli müsabakalar yaşanmaktadır.

Evet sahamızda ışıklandırma, ses sistemi ve video kamera sistemi mevcuttur.

Evet gereklidir. Sahamızın müsaitlik durumuna göre hafta içi oyunları için en az 1 gün önceden, hafta sonu oyunları için en az 2-3 gün önceden arayıp ön rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Cafe & Restaurant 10.00 – 19.00

Paintball 10.00 – 23.00 

ATV Safari 10.00 – Gün Batımı

Paintball oynamak için yanınızda rahat edebileceğiniz bir ayakkabı ve terleminize karşın yedek kıyafet getirmeniz yeterlidir. 

Boya toplarının içerisinde gıda boyası vardır ve tamamen zararsızdır. Toksin içermez kolayca temizlenir ve açık havada üç hafta içerisinde tamamen yok olurlar.

Evet. Mevcut ekipman ve kamuflajlar tesettürlü kadınlar içinde uygundur.

EVET. İngilizce Tur rehberimiz mevcuttur.

EVET. Paintball için gerekli tüm ekipman ve boya topu satışımız mevcuttur.

Evet, işletmemizde yiyecek ve içecek hizmetimiz bulunmaktadır. Menümüze ulaşmak için  ‘Cafe & Restaurant’ bölümüne tıklayıp inceleyebilirsiniz.

EVET. Turlarımıza iki kişi katılım sağlayabilir. İkinci kişiden ekstra olarak ücret talep edilmektedir.

EVET. Dilerseniz kendi cihazlarınızla tur esnasında rehber tarafından video kaydı ve fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Ekstra ücretle GO PRO Aksiyon kamerası ve DRONE  ile kayıt yapılmaktadır.

Marmaray Gebze İstasyon’da inip, 503 no’lu midibüs ile GEBZE CENTER önünden geçen 499 No’lu köy minibüsleri ile işletme önüne kadar ulaşım sağlanabilir.

Buraya Tıkla, Hemen Ara!
WhatsApp Destek Hattı